Kontenery mieszkalne dla rodziny z Trzcinicy

 

Żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kontenery mieszkalne i sanitarny dla pięcioosobowej rodziny z Trzcinicy, która straciła swój dobytek życia. Ich drewniany dom został zatopiony w czasie powodzi, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty.

Mieszkańcy gminy Trzcinica zostali najdotkliwiej poszkodowani podczas ostatnich ulewnych deszczy na Podkarpaciu. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to w czym wybiegli z domu ratując swoje życie. Od początku kataklizmu powodzianom pomagają żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspierają mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi. Kilka dni temu żołnierze pomogli pięcioosobowej rodzinie dostarczając kontenery mieszkalne i sanitarny, które na czas budowy nowego domu pozwolą im normalnie funkcjonować.  Rodzina wraz z babcia nie kryła wzruszenia. Wszyscy obecni dziękowali za niesioną pomoc przez żołnierzy od początku powodzi.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku tygodni wspierają mieszkańców powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz jasielskiego.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

kpt. Witold SURA
Rzecznik prasowy
3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Załączniki

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Służba to nasz przywilej!
Wyróżnienia,  Społeczne,  Zarządzanie Kryzysowe,  Wydarzenia 
Ćwiczenie AMPER 22 PGE Dystrybucja, służb i WOT na Podlasiu
Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Lokalne,  Wydarzenia