Trwa spotkanie w ramach Europejskiej Inicjatywy Współpracy Obrony Terytorialnej

W Jachrance pod Warszawą rozpoczęło się spotkanie dowódców i liderów formacji obrony terytorialnych z Europy i świata. Równolegle ze spotkaniem dowódców odbywają się rozmowy podoficerów starszych dowództw. 

Spotkanie odbywa się już po raz drugi w ramach Europejskiej Inicjatywy Współpracy Obrony Terytorialnej. W konferencji biorą udział dowódcy i przedstawiciele wojsk terytorialnych z czternastu krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Finlandii, Norwegii, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA oraz po raz pierwszy Gruzji. Organizatorem spotkania już po raz drugi jest dowództwo polskich Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tematyka tegorocznego spotkania dotyczy roli jaką formacjom OT określają strategie obrony państw Europy i Ameryki. Dowódcy podzielą się też swoimi doświadczeniami z rekrutacji oraz zarządzania kompetencjami ochotników.

W programie wystąpienia dowódców formacji obrony terytorialnej z Niemiec, Finladii, Norwegii oraz Danii. Dużo czasu zostanie poświęcone dyskusji oraz wymianie doświadczeń.

Europejska Inicjatywa Współpracy Regionalnej Obrony Terytorialnej (European Territorial Co-operation ETC-2) to platforma umożliwiająca wymianę doświadczeń, współdzielenie zasobów szkoleniowych, a także wymianę informacji dotyczących zagrożeń. Pierwsze spotkanie w tej formule odbyło się w październiku 2018 r. w Warszawie. Zostało ono zainicjowane przez polskie Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. 

TU ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA

ppłk Marek Pietrzak
Rzecznik WOT

Załączniki

powiązane informacje

Porozumienie o współpracy podlaskich i litewskich Terytorialsów
Międzynarodowe,  Wydarzenia 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Nowy granatnik M72 jest już w WOT
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie 
Generał Wiesław Kukuła z wizytą w Norwegii
Kukuła,  Międzynarodowe,  Wydarzenia