III Przełajowy Bieg Terytorialsa - podsumowanie klasyfikacji

W ostatnią sobotę września br. odbył się Przełajowy Bieg Terytorialsa o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej – impreza biegowa dla miłośników munduru, przyrody i biegania. Była to już trzecia edycja rodzinnego pikniku biegowego, którą WOT organizuje wspólnie z Klubem Biegacza „META” Lubliniec oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Przełajowy Bieg Terytorialsa ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu wrześniowych imprez sportowych, odbywa się od trzech lat, zawsze w ostatnią sobotę września. Zawody mają formę pikniku biegowego, podczas którego można mile spędzić czas z rodziną i znajomymi oraz wziąć udział w rywalizacji biegowej, a to wszystko w malowniczym otoczeniu Kampinoskiego Parku Narodowego, na polanie Opaleń.

Celem imprezy jest popularyzowanie współzawodnictwa sportowego w biegach przełajowych, promowanie Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrowanie społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.

Zainteresowanie rywalizacją jest duże, średnio w każdej edycji bierze udział kilkaset osób. Dorośli rywalizują na dystansach głównych: 17 km oraz 8,5 km, młodzież na dystansie 1500 m, a dzieci na dystansach: 100, 500 i 1000 m.

Klasyfikację zespołową w biegu głównym wygrał zespół 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, drugie miejsce zajęli reprezentanci 3 Podkarpackiej Brygady OT, a trzecie zespół 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

Wśród drużyn wystawionych przez WOT w klasyfikacji zespołowej w biegu głównym, na dystansie 17 km, wygrała 3 Podkarpacka Brygada OT, drugie miejsce zajęła 5 Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Klasyfikację zespołową w biegu na dystansie 8,5km wśród Terytorialsów wygrała 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT, drugie miejsce zajęła 5 Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 3 Podkarpacka Brygada OT.

W klasyfikacji drużynowej WOT, na podstawie wyników uzyskanych przez zawodników w biegach głównych na 8,5 oraz 17 km pierwsze miejsce wybiegali przedstawiciele 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, drugie miejsce zajęli reprezentanci 3 Podkarpackiej Brygady OT, a trzecie 5 Mazowieckiej Brygady OT.

Zawody zakończyły się złożeniem pamiątkowej wiązanki pod obeliskiem na polanie Opaleń, który upamiętnia polskich żołnierzy, którzy w tych rejonach podczas II wojny światowej walczyli w ramach Grupy „Kampinos”.