III Przełajowy Bieg Terytorialsa - podsumowanie klasyfikacji
 
W ostatnią sobotę września br. odbył się Przełajowy Bieg Terytorialsa o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej – impreza biegowa dla miłośników munduru, przyrody i biegania. Była to już trzecia edycja rodzinnego pikniku biegowego, którą WOT organizuje wspólnie z Klubem Biegacza „META” Lubliniec oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym.
 
Przełajowy Bieg Terytorialsa ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu wrześniowych imprez sportowych, odbywa się od trzech lat, zawsze w ostatnią sobotę września. Zawody mają formę pikniku biegowego, podczas którego można mile spędzić czas z rodziną i znajomymi oraz wziąć udział w rywalizacji biegowej, a to wszystko w malowniczym otoczeniu Kampinoskiego Parku Narodowego, na polanie Opaleń.
 
Celem imprezy jest popularyzowanie współzawodnictwa sportowego w biegach przełajowych, promowanie Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrowanie społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.
 
Zainteresowanie rywalizacją jest duże, średnio w każdej edycji bierze udział kilkaset osób. Dorośli rywalizują na dystansach głównych: 17 km oraz 8,5 km, młodzież na dystansie 1500 m, a dzieci na dystansach: 100, 500 i 1000 m.
 
Klasyfikację zespołową w biegu głównym wygrał zespół 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, drugie miejsce zajęli reprezentanci 3 Podkarpackiej Brygady OT, a trzecie zespół 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.
 
Wśród drużyn wystawionych przez WOT w klasyfikacji zespołowej w biegu głównym, na dystansie 17 km, wygrała 3 Podkarpacka Brygada OT, drugie miejsce zajęła 5 Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.
 
Klasyfikację zespołową w biegu na dystansie 8,5km wśród Terytorialsów wygrała 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT, drugie miejsce zajęła 5 Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 3 Podkarpacka Brygada OT.
 
W klasyfikacji drużynowej WOT, na podstawie wyników uzyskanych przez zawodników w biegach głównych na 8,5 oraz 17 km pierwsze miejsce wybiegali przedstawiciele 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, drugie miejsce zajęli reprezentanci 3 Podkarpackiej Brygady OT, a trzecie 5 Mazowieckiej Brygady OT.
 
Zawody zakończyły się złożeniem pamiątkowej wiązanki pod obeliskiem na polanie Opaleń, który upamiętnia polskich żołnierzy, którzy w tych rejonach podczas II wojny światowej walczyli w ramach Grupy „Kampinos”.
 
Zwycięzcy biegów na poszczególnych dystansach i w kategoriach:
 
W biegu głównym na dystansie 17 km (mężczyźni):
OPEN:
1 miejsce: Walendziak Klaudiusz, CSWOT TORUŃ, 01:06:21
2 miejsce: Zmitrowicz Bogdan, ZMITEK TEAM NOWA DĘBA, 01:09:03
3 miejsce: Łuczak Stanisław, 3PBOT, Rzeszów, 01:09:23
OPEN służb mundurowych:
1 miejsce: Walendziak Klaudiusz, CSWOT TORUŃ, 01:06:21
2 miejsce: Łuczak Stanisław, 3PBOT, Rzeszów, 01:09:23
3 miejsce: Januszewski Karol, 4W-MBOT, Olsztyn, 01:09:54
OPEN żołnierzy WOT:
1 miejsce: Walendziak Klaudiusz, CSWOT TORUŃ, 01:06:21
2 miejsce: Łuczak Stanisław, 3PBOT, Rzeszów, 01:09:23
3 miejsce: Januszewski Karol, 4W-MBOT, Olsztyn, 01:09:54
 
W biegu na dystansie 8,5 km (mężczyźni):
OPEN:
1 miejsce: Świesiulski Łukasz,  KW PSP Warszawa, Garwolin, 00:28:32
2 miejsce: Mierzwa Mariusz, 3PBOT, Rzeszów, 00:31:06
3 miejsce: Korzeniowski Tomasz, Yulo Run Team Siedlce, 00:31:38
OPEN służb mundurowych:
1 miejsce: Świesiulski Łukasz, KW PSP Warszawa, Garwolin, 00:28:32
2 miejsce: Mierzwa Mariusz, 3PBOT, Rzeszów, 00:31:06
3 miejsce: Krupiński Bogumił, 4W-MBOT, Olsztyn, 00:31:56
OPEN żołnierzy WOT:
1 miejsce: Mierzwa Mariusz, 3PBOT, Rzeszów, 00:31:06
2 miejsce: Krupiński Bogumił,  4W-MBOT, Olsztyn, 00:31:56
3 miejsce: Paczocha Dariusz, 3PBOT, Nowa Sarzyna, 00:34:39
 
W biegu głównym na dystansie 17 km (kobiety):
OPEN:
1 miejsce: Michalik Edyta, 11MBOT, Nowy Targ,  01:17:04
2 miejsce: Jóźwiak Barbara, 5MBOT, Siedlce, 01:19:02
3 miejsce: Pałacha Anna, 10ŚBOT, Sandomierz, 01:25:27
OPEN służb mundurowych:
1 miejsce: Michalik Edyta, 11MBOT, Nowy Targ, 01:17:04
2 miejsce: Jóźwiak Barbara, 5MBOT, Siedlce, 01:19:02
3 miejsce: Pałacha Anna, 10ŚBOT, Sandomierz, 01:25:27
OPEN żołnierzy WOT:
1 miejsce: Michalik Edyta, 11MBOT, Nowy Targ, 01:17:04
2 miejsce: Jóźwiak Barbara, 5 MBOT, Siedlce, 01:19:02
3 miejsce: Pałacha Anna, 10ŚBOT, Sandomierz, 01:25:27
 
W biegu na dystansie 8,5 km (kobiety):
OPEN:
1 miejsce: Lewandowska Karolina, DREAM RUN, Gamratka,  00:37:35
2 miejsce: Stępniak Aga, Yulo Run Team, Siedlce, 00:38:16
3 miejsce: Wszołek Anna,  11MBOT, Rożnowice,  00:38:18
OPEN służb mundurowych:
1 miejsce: Wszołek Anna, 11MBOT, Rożnowice,  00:38:18
2 miejsce: Rycyk-Grzech Agata, 12WBOT, Poznań,  00:40:47
3 miejsce: Bąk Aneta, 9ŁBOT, Rąbień, Łodź,  00:42:34
OPEN żołnierzy WOT:
1 miejsce: Wszołek Anna, 11MBOT, Rożnowice,  00:38:18
2 miejsce: Rycyk-Grzech Agata, 12WBOT, Poznań,  00:40:47
3 miejsce: Bąk Aneta, 9ŁBOT, Rąbień, Łodź,  00:42:34.
ppłk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy
Fot. DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Zapraszamy na WOTgames – rodzinne pikniki sportowe w całej Polsce
Społeczne,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Terytorialsi w finale gali Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Jak kształtować sprawność fizyczną żołnierzy WOT?
Kukuła,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Lekka piechota najlepsza w maratonie
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia