Pierwsze przysięgi w ramach „Wakacji z WOT” przed nami

Już w najbliższy weekend 06 - 07 lipca odbędą się pierwsze przysięgi w ramach tegorocznej edycji projektu „Wakacje z WOT”. W sobotę 6 lipca zobowiązanie wobec Ojczyzny podejmą Terytorialsi z województwa małopolskiego, z kolei w niedzielę 7 lipca przysięgi odbędą się w województwach mazowieckim, pomorskim, podkarpackim, śląskim oraz zachodniopomorskim.

 

W najbliższy weekend w sześciu miastach w Polsce, tj.: Gorlicach, Kolbuszowej, Ciechanowie, Czarnem, Sosnowcu i Gryfinie ponad 500 przyszłych Terytorialsów, którzy ukończyli szkolenia podstawowe, złoży przysięgę wojskową.

 

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze szczegółami oraz relacjonowania tych szczególnych wydarzeń.

 

06.07.2024 r.

Gorlice- godz. 11:00

Na Gorlickim Rynku odbędzie się przysięga 69 nowych rekrutów z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Adam Trębacz, tel. 887 704 274.

 

07.07.2024 r.

Kolbuszowa- godz. 11:00

W niedzielę ochotnicy z Podkarpacia złożą przysięgę wojskową na Rynku w Kolbuszowej o godzinie 11:00. W szeregach 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej witamy blisko 100 rekrutów, którzy z dumą noszą mundur z biało-czerwoną flagą. Szesnastodniowe szkolenie w ramach pierwszego turnusu "Wakacje z WOT" pozwoliło w minionych tygodniach na poznanie rzemiosła wojskowego, by móc złożyć przysięgę i służyć Ojczyźnie. Podczas przysięgi wojskowej w Kolbuszowej powitamy także nowych podoficerów po kursie "SONDA", którzy od tego momentu będą doskonalić umiejętności podoficerskie. Zapraszamy rodziny, mieszkańców Podkarpacia na których będzie czekać grochówka wojskowa.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi ppor. Magdalena Mac, tel.: 721 810 826.

Ciechanów- godz. 11:00

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny obchodzi swoje Święto. Podczas uroczystości blisko 115 ochotników z północnego Mazowsza złoży przysięgę wojskową na sztandar Brygady. Słowa roty wypowiedzą uczniowie, studenci, pracownicy lotniska, pracownik Wojskowej Akademii Technicznej oraz stoczni, listonosz, stomatolog, jak również kierowcy i sportowcy, a wśród nich trener judo i trener personalny. Blisko 80% uczestników szkolenia podstawowego w ramach „Wakacji z WOT”, to osoby w wieku 18-20 lat.  Uroczystość odbędzie się przy akompaniamencie Orkiestry Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia. Po oficjalnych uroczystościach na przybyłych gości czekać będzie piknik wojskowy z wieloma atrakcjami - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpr. Elżbieta Obrębska, tel. 727 041 568.

Czarne- godz. 12:00

Blisko 70 ochotników z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wypowie słowa roty na terenie jednostki wojskowej miejscowości Czarne. Uroczysta przysięga rozpocznie się o godz. 12:00.  

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Tomasz Klucznik, tel. 723 250 847.

Sosnowiec- godz. 12:00

Przysięga wojskowa 86 ochotników z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie się przed Urzędem Miasta w Sosnowcu. Przysięga wojskowa odbędzie się przy akompaniamencie Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi por. Tomasz Dzierga, tel. 601 690 693.

Gryfino- godz. 10:00 

Słowa roty podczas uroczystej przysięgi, która odbędzie się na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie, wypowie 73 ochotników z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi mł. chor. Przemysław Nadolski, tel.: 531 240 000.

 

***

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków formacji pozwalający osiągnąć zdolności operacyjne. Obecnie w WOT służy ponad 40 tys. żołnierzy.

Zespół prasowy DWOT

powiązane informacje

7 Brygad rośnie w siłę - zapowiedź przysiąg
Wydarzenia,  Przysięgi 
Nadchodzące przysięgi - zapowiedź
Przysięgi,  Wydarzenia