"The Murph Challenge Legionowo - Wyzwanie Weterana" za nami

W minioną sobotę, 18 maja br., w Wieliszewie weterani, żołnierze zawodowi z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz sympatycy wojska polskiego wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu "The Murph Challenge Legionowo- Wyzwanie Weterana" upamiętniającym żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc ojczyźnie poza jej granicami. 

"The Murph Challenge" to jeden z najpopularniejszych treningów na świecie, który powstał na cześć poległego w 2005 r. na misji w Afganistanie komandosa Navy SEALs- por. Michaela Murphy`ego. Polega ono na wykonywaniu zestawu ćwiczeń, kolejno: 

  • bieg na odcinku 1 mili (1600 m); 
  • 100 podciągnięć nachwytem na drążku;
  • 200 pompek;
  • 300 przysiadów;
  • ponownie bieg na odcinku 1 mili (1600 m).

Wszystkie ćwiczenia wykonuje się z obciążeniem 10 kg, w czasie nieprzekraczającym 90 min.

Wyzwanie rozpoczęło się ok. godz. 9:00 wypowiedzianymi przez organizatora płk. Andrzeja Głowackiego, Szefa Pionu Szkolenia Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, weterana misji w Iraku i Kosowie, słowami:

Tam gdzie kończy się fizyka….zaczyna się psychika!

Jak się okazało, słowa te nie były przypadkowe, o czym bardzo szybko przekonali się uczestnicy biorący udział w zmaganiach. Wyzwanie podjęły zarówno osoby doświadczone jak i ci, którzy po raz pierwszy chcieli spróbować swoich sił. Najlepszemu zawodnikowi udało się wykonać wszystkie zadania w ciągu 35 min 51 sekund i co ciekawe uzyskał go nowicjusz w tej dziedzinie kpr. Krystian, który na co dzień służy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Swoich sił w zmaganiach mogły spróbować również najmłodsi.

Organizację wydarzenia wsparły m.in. instytucje takie jak: Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Weterana Poza Granicami Państwa, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Starostę Powiatu Legionowskiego, natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęła Polska Zbrojna. Dodatkowo challenge osobiście wsparł Krzysztof Głowacki, dwukrotny mistrz świata World Boxing Organization.

 

Zespół prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pokonywaniu OSF za nami
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia 
Najlepsi sportowcy w Siłach Zbrojnych RP za 2023 r. wyłonieni
Wydarzenia,  Rywalizacja sportowa 
Finał mistrzostw WOT w piłce siatkowej
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia