Honoru munduru i Formacji zawsze bronił będę – zapowiedź ostatnich przysiąg w tym roku

W nadchodzący weekend ponad 250 ochotników wypowie słowa roty. W sobotę 9 grudnia 2023 roku przysięgę złożą ochotnicy z kielecczyzny, z kolei w niedzielę 10 grudnia przysięga odbędzie się w województwie podkarpackim. Ostatnia przysięga nowych Terytorialsów w tym roku odbędzie się 17 grudnia w województwie śląskim.

Przysięga wojskowa to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem największego zobowiązania wobec Ojczyzny i całego narodu. Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmie ponad 250 żołnierzy-ochotników. Przysięgi odbędą się w Kielcach i Tarnobrzegu. Ostatnia setka Terytorialsów złoży przysięgę w Częstochowie w następny weekend, 17 grudnia.

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze szczegółami oraz relacjonowania tych szczególnych wydarzeń.

9 grudnia 2023r

KIELCE

W Kielcach na Placu Wolności zaprzysiężonych zostanie ponad 140 ochotników 10 Świętokrzyskiej Brygady OT im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt”. Uroczystość odbędzie się o godz. 10:00. Wśród wypowiadających słowa roty są ludzie różnych pasji i zawodów. Przysięga połączona będzie z przysięgą żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi ppor. Daniel WOŚ, tel.: 792 186 461

10 grudnia 2023r.

TARNOBRZEG

Przysięga w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT, im. płk Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" odbędzie się o godz. 11:00 na Rynku Miejskim w Tarnobrzegu. Wśród blisko 100 nowych ochotników, którzy złożą przysięgę w najbliższą niedzielę są m.in. nauczyciele, kierowcy, mechanicy, także księgowi. Będzie to ostatnia przysięga wojskowa w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT w tym roku.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi ppor. Magdalena MAC, tel.: 721 810 826

CZESTOCHOWA

17 grudnia 20223r.

W 13 Śląskiej Brygadzie OT, im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg” ochotnicy złożą przysięgę wojskową w Częstochowie przy pomniku „Nieznanemu Żołnierzowi”, o godz. 11:00. Wśród ponad 130 przysięgających są m.in. górnicy, architekci, nauczyciele i uczniowie.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi Pan Dawid Basgier, tel.: 261 124 152.

Martyna WOJENKA
Zespół prasowy DWOT

powiązane informacje

7 Brygad rośnie w siłę - zapowiedź przysiąg
Wydarzenia,  Przysięgi 
Nadchodzące przysięgi - zapowiedź
Przysięgi,  Wydarzenia