Finał mistrzostw WOT w piłce siatkowej

W minionym tygodniu odbył się finał kolejnej edycji mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w piłce siatkowej. Rywalizacja była zacięta. Pierwsze miejsce zdobyli Terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT, na drugim stopniu podium stanęli żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, trzeci miejsce wywalczyli zaś zawodnicy z 12 Wielkopolskiej Brygady OT.

Tegoroczne mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w piłce siatkowej zorganizowane zostały w dn. 7-9 listopada br., w Skwierzynie. W zawodach wystartowało 15 drużyn reprezentujących Terytorialsów niemalże z całego kraju.

Jak podkreśla Szef Pionu Szkolenia Dowództwa WOT - płk Andrzej GŁOWACKI:

Tego typu imprezy sportowe są doskonałą formą rozwijania współpracy pomiędzy żołnierzami. Gra zespołowa scala zespół i jednoczy drużynę. Ponadto zawody sportowe dają możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy – zarówno w obszarze sportowym, jak i wojskowym. Należy także zwrócić uwagę, że są one doskonałą formą promowania zdrowego stylu życia oraz inspiracją dla żołnierzy do podnoszenia i rozwijania wysokiej sprawności fizycznej.

W zawodach bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najskuteczniejszym zawodnikiem (MVP) podczas mistrzostw był również zawodnik 14 ZBOT. Drugie miejsce zajęła drużyna z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT. Na trzecim stopniu podium znaleźli się zaś gospodarze z 12 Wielkopolskiej Brygady OT.

Jak podkreśla por. Damian:

Kapitan tegorocznych gospodarzy, reprezentant 12 WBOT - Uważam, że poziom tych mistrzostw był na całkiem wysoki. Jako zawodnik i trener, przyznaję, że drużynowo daliśmy z siebie wszystko. Gratulujemy 14 ZBOT zasłużonego zwycięstwa.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje. Zawodnicy mogli liczyć na silne wsparcie kibiców i żołnierzy z trybun.