Życzenia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

 

Drodzy Żołnierze i Pracownicy Resoru Obrony Narodowej!

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych. 11 listopada 1918 r. był momentem przełomowym w historii Polski – nasza Ojczyzna po 123 latach zniewolenia i zaborów powróciła na mapę Europy – odzyskaliśmy bezcenną niepodległość! 11 listopada jest więc dniem niezwykle ważnym dla wszystkich Polaków!

Dziś celebrujemy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. To dzień, który jest symbolem naszej tożsamości narodowej. Jest to jednak również dobry moment do chwili refleksji. Dziś znajdujemy się w środku skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, przy naszej wschodniej granicy toczy się otwarty konflikt zbrojny, a w wielu rejonach świata sytuacja geopolityczna staje się coraz bardziej napięta. To wszystko sprawia, że jeszcze mocniej doceniamy naszą wolność i chcemy, jako Wojska Obrony Terytorialnej stać na straży jej bezpieczeństwa.  

Szanowni Państwo, niedawno obchodziliśmy 6-lecie istnienia naszej Formacji. Dziś liczmy już 38,5 tys. żołnierzy i jesteśmy stałym elementem systemu bezpieczeństwa naszego państwa. Nasi żołnierze są Zawsze Gotowi do tego by podejmować działanie i Zawsze Blisko lokalnej społeczności. Jesteśmy obecni wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nasza pomoc. Stawiamy czoła wszelkim wyzwaniom i działamy aktywnie na rzecz lokalnej społeczności. Narodowe Święto Niepodległości celebrujemy zaś z wielkim szacunkiem i ogromnym uznaniem dla tych wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę.

Drodzy Żołnierze i Pracownicy Resortu Obrony Narodowej z okazji tego wyjątkowego Święta życzę Wam przede wszystkim bezpiecznej i niepodległej Rzeczypospolitej. Jednocześnie dziękuję Wam za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w budowanie tego bezpieczeństwa. To dzięki Wam i Waszym codziennym staraniom, działania naszej Formacji są tak sprawne i skuteczne. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Terytorialsów, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy państwowej. Wasza postawa i zaangażowanie w ochronę niepodległości naszego państwa są wyrazem ogromnej odpowiedzialności za Polskę i Polaków. Dziękuję Wam Wszystkim!

 

Niepodległa Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiązek!

Z wyrazami szacunku i uznania

DOWÓDCA
WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

cz. p. o. gen. bryg. Krzysztof STAŃCZYK

Życzenia gen bryg Krzysztofa Stańczyka z okazji NDN

Zespół prasowy DWOT

powiązane informacje

Współpraca WOT ze szwajcarskimi Siłami Zbrojnymi
Dowódca WOT,  Stańczyk,  Międzynarodowe,  Współpraca 
Pułkownik Krzysztof Stańczyk z awansem
Dowódca WOT,  Stańczyk 
Porozumienie pomiędzy Dowódcą WOT a Komendantem Głównym Policji
Porozumienia,  Dowódca WOT,  Kooperacja,  Stańczyk,  Współpraca 
Rusza Aktywna Rezerwa w WOT
Życzenia,  Szkolenia i ćwiczenia,  Innowacje