Będę stał na straży wartości, o które walczyli moi patroni – zapowiedź nadchodzących przysiąg

W nadchodzący weekend blisko 200 ochotników wypowie słowa roty. W sobotę 22 lipca 2023 roku przysięgę złożą Terytorialsi z województwa warmińsko-mazurskiego, z kolei w niedzielę 23 lipca przysięga odbędzie się w województwie świętokrzyskim.

Przysięga wojskowa to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i całego narodu. Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmie blisko 200 żołnierzy-ochotników. Przysięgi odbędą się w Ełku i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze szczegółami oraz relacjonowania tych szczególnych wydarzeń.

22 lipca 2023r

EŁK

W 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie OT im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. „Szczerbiec” żołnierze wypowiedzą słowa roty na Placu Jana Pawła II w Ełku godz. 10:00. Przysięgę złoży ponad 110 ochotników. Wśród przysięgających są osoby różnych zawodów i pasji m.in.: mechanicy, urzędnicy, stolarze, programiści. Blisko 90% z nich to ludzie młodzi, poniżej 20 roku życia. Największa grupę stanowią uczniowie.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpr. Sabina MAZUREK, tel.: 887 333 215.

23 lipca 2023r

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

W 10 Świętokrzyskiej Brygadzie OT im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt” słowa roty wypowie ponad 80 żołnierzy. Uroczystość odbędzie się na rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim o godz. 11:00. Wśród przysięgających 22% stanowią kobiety. Nowi żołnierze to w znaczącej większości uczniowie szkół średnich, studenci i nauczyciele.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Marcin KOWAL, tel.: 693 056 172

***

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków formacji pozwalający osiągnąć zdolności operacyjne. Obecnie w WOT służy ponad 37 tys. żołnierzy w tym około 20% kobiet.

mjr Witold Sura
Rzecznik prasowy DWOT

powiązane informacje

7 Brygad rośnie w siłę - zapowiedź przysiąg
Wydarzenia,  Przysięgi 
Nadchodzące przysięgi - zapowiedź
Przysięgi,  Wydarzenia