Terytorialsi medalistami Ćwierćmaratonu Komandosa

 

W sobotę, 22 stycznia, w Słupsku odbył się VIII Ćwierćmaraton Komandosa, bieg będący częścią Wielkiego Szlema Komandosa. Uczestnicy w pełnym umundurowaniu i plecakiem  ważącym 10 kg zmierzyli się z trasą mającą 10,55 km długości. Terytorialsi zdobyli łącznie 4 medale.

Tysiące przebiegniętych kilometów, setki treningów, a wszystko by zmierzyć się z biegiem komandosa. Samo ukończenie biegu to już sukces. W tym roku na starcie w Słupsku stanęła rekordowa liczba 273 zawodników, z czego 23 zawodników reprezentowało 5 rodzaj Sił Zbrojnych – Wojska Obrony Terytorialnej. Nie tylko pod względem liczby uczestników tegoroczny bieg zostanie zapamiętany jako niepowtarzalny. Jak podkreślił organizator kmdr. ppor. rez. Dariusza Kloskowskiego prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". „Trasa ósmej edycji biegu została wytyczona tak, aby stanowić większe wyzwanie niż w dwóch poprzednich, co więcej sama aura wpłynie na trudność trasy. Jest ślisko, a na całej jej długości nie zabraknie wzniesień – ostre zbiegi i podbiegi spowodują, że zawodnicy dostaną trochę w kość i zapamiętają tę edycję na dłużej”.

Wśród reprezentantów Wojsk Obrony Terytorialnej medalowe miejsca zajęli:

szer. Anna RYGUŁA z 13 ŚBOT – 1 miejsce w kategorii OPEN kobiet
szer. Natalia KOWALSKA z 7PBOT – 1 miejsce w kategorii kobiet 18-35 lat
kpr. Anna PAŁACHA z 10ŚBOT – 1 miejsce  w kategorii kobiet 36-44 lat
szer. Szymon SZMIST z 3PBOT – 1 miejsce w kategorii mężczyzn 36-44 lata
kpr. Bartłomiej TWOREK Z 10ŚBOT - 3 miejsce w kategorii mężczyzn 18-35 lat

St. szer. Anna Ryguła z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej debiutująca w tego rodzaju biegu była najlepszym zawodnikiem wśród kobiet. „Był to dla mnie pierwszy bieg z cyklu Wielkiego Szlema Komandosa, ale biegam od 27 lat skupiając się zwłaszcza na biegach górskich, więc mogę powiedzieć, że ta trasa była dla mnie idealna, mimo że nie była łatwa i był to pierwszy raz, kiedy biegłam z obciążeniem. Wysiłek duży, ale radość ze zwycięstwa jest tak ogromna, że wynagradza cały trud”– zwyciężczyni w swojej kategorii.

Ćwierćmaraton Komandosa w Słupsku to pierwszy etap wchodzący w skład Wielkiego Szlema Komandosa - ekstremalnego biegu w umundurowaniu polowym z plecakiem o wadze 10kg. Każdy zawodnik ma do pokonania: ćwierćmaraton (10,55km), półmaraton (21,1km), setkę komandosa (100km), nóż komandosa (10km) i maraton (42,2km).

Trzymamy kciuki za kolejne starty Terytorialsów.

Foto: Łukasz Capar, żródło: GP24.pl

kpt. Weronika MILCZARCZYK
Zespół prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Wielkopolscy Terytorialsi trenowali z legendą sportu w Kobylinie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Finał mistrzostw WOT w piłce siatkowej
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia 
Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP