Jesteśmy wicemistrzami Wojska Polskiego w siatkówce.

 

W finale drużyna Wojsk Obrony Terytorialnej uległa siatkarzom z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej. Ostatecznie nasza reprezentacja po tajfunie w rozgrywkach grupowych zajęła drugie miejsce. Ze srebrem wśród wszystkich drużyn Wojska Polskiego wracamy z tego turnieju!

Tegoroczne mistrzostwa WP w siatkówce były rozgrywane w Sulechowie. Reprezentacja WOT w rozgrywkach grupowych wygrała wszystkie mecze z wynikiem 2:0. We wczorajszym półfinale drużyna WOT pokonała 2:1 reprezentację 12 Dywizji Zmechanizowanej. W całym turnieju nasi reprezentanci ulegli tylko siatkarzom z 11 Lubuskiej Dywizji Pancernej w meczu finałowym.

Do mistrzostw zgłosiło się 10 drużyn z całej Polski, które reprezentowały wszystkie rodzaje sił zbrojnych. W reprezentacji WOT było aż siedmiu żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady OT oraz pięciu z pozostałych jednostek.

Wyjeżdżamy z Sulechowa z poczuciem sukcesu. Nie wygrywa ten, kto nie potrafi przegrywać. Jako zawodnik i trener, przyznaję, że drużynowo daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy dumni           z zajęcia tak wysokiego miejsca na podium. Gratulujemy zasłużonego  zwycięstwa 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – relacjonuje ppor. Damian MISTERSKI ze 151 blp w Skwierzynie.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje. Zawodnicy mogli liczyć na silne wsparcie kibiców i żołnierzy z trybun.

ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA
12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
foto: 12 WBOT

powiązane informacje

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Najlepsi biegacze WOT rywalizowali w bydgoskim Myślęcinku
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
   Niezłomny – zwyciężą najsilniejsi
Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
#WOTgames już za nami. Dziękujemy za wspólną zabawę
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia