Podkarpaccy Terytorialsi mają pomoc we krwi

 

Kolejny raz w tym roku żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdecydowali się na niesienie pomocy mieszkańcom Podkarpacia. Tym razem zorganizowali zbiórkę krwi w Jarosławiu. W sobotę terytorialsi oddali prawie 15 litrów krwi do rezerwy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, w sobotę 24 października mobilnie w krwiobusie żołnierze 3 PBOT oddali krew. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” żołnierze brygady odpowiedzieli zdecydowanie i natychmiast. Na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu do niesienia pomocy mieszkańcom Podkarpacia zebrało się blisko 40 ochotników. W sumie żołnierze oddali blisko 15 litrów krwi.

- W obecnej sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 dużo mniej dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa. Walka z koronawirusem ciągle trwa i uważam, że w tym okresie taka akcja jest naszym obowiązkiem i zmaterializowaniem naszego motta, gotowości do służby naszej podkarpackiej społeczności – mówi kpr. Mateusz Mucha szef Klubu HDK „Terytorials”

Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób. Od początku powstania 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze oddali ponad 1700 litrów tego bezcennego leku. W szeregach brygady służy ponad 600 honorowych dawców krwi, którzy regularnie wspierają Terenowe i Regionalne Oddziały Krwiodawstwa w naszym regionie.

kpt. Witold SURA
Oficer prasowy 3 Podkarpackiej Brygady OT

powiązane informacje

Święto 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Wyróżnienia,  HDK,  Społeczne,  Tradycja,  Lokalne 
375 litrów krwi od terytorialsów i podchorążych
Odporna wiosna,  HDK,  Medyczne,  Społeczne,  Zarządzanie Kryzysowe 
Świętokrzyscy Terytorialsi "przelali krew"
HDK,  Wydarzenia 
Wyróżnienia krwiodawców w oliwkowych beretach
Wyróżnienia,  HDK