Duchowe wsparcie

 

30 kapelanów OT odprawia w parafiach stałego rejonu odpowiedzialności brygad i batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej, Msze św. w intencji Żołnierzy i Funkcjonariuszy, którzy strzegą wschodniej granicy naszej Ojczyzny.

Msze święte, to odpowiedź na inicjatywę, dziekana Wojsk Obrony Terytorialnej, rzymsko- katolickiego Ordynariatu Polowego WP, płk. Radosława Michnowskiego -„Tak duży odzew pokazuje jak ważną misję realizują nasi żołnierze. Pełen podziwu, wiary i wdzięczności dla naszych Żołnierzy chcę prosić wszystkich Kapelanów OT o odprawianie podobnych Mszy św. w swoich Kościołach. Chcemy przez tę duchową inicjatywę wesprzeć naszych Żołnierzy, muszą oni wiedzieć, że są tam potrzebni i robią dobrą robotę” – zwrócił się z apelem kapelan WOT.

W kościele garnizonowym Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, została odprawiona pierwsza Msza św. w intencji Żołnierzy i Funkcjonariuszy. Od przeszło półtora miesiąca żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej biorą udział w operacji „Sine Wparcie”, w której wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej wykonują szereg działań mających na celu zabezpieczenie wschodniej granicy kraju. Przez całą dobę Terytorialsi wykonują patrole piesze i konne w rejonie przygranicznym oraz przy użyciu bezzałogowców prowadzą rozpoznanie obrazowe. Wszystko w myśl przysięgi wojskowej: "...bronić Jej niepodległości i granic...".

Zespół prasowy WOT

powiązane informacje

III rajd motocyklowy weteranów z udziałem 3. PBOT
Kapelani,  Społeczne,  Tradycja 
Kolejni oficerowie złożyli ślubowanie i dołączyli do WOT
Promocja oficerska,  Społeczne,  Zaciąg 
Kolejna Wielkanoc na straży granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Tradycja,  Ukraina,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz