Szkolenia z cyberbezpieczeństwa
 
 
W poniedziałek rozpoczęły się szkolenia urzędników z zakresu cyberbezpieczeństwa prowadzone przez Zespół Działań Cyberprzestrzennych WOT. Jest to kolejna faza operacji WOT pk. "SILNE WSPARCIE", której celem jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego na kryzys o charakterze hybrydowym.
 
W związku z obecnym oddziaływaniem hybrydowym systemy teleinformatyczne polskiej administracji mogą stać się elementem spotęgowanego oddziaływania. Szczególnie podatne są na to systemy na najniższym, lokalnym poziomie - gminne oraz powiatowe.

Dlatego w ramach operacji "SILNE WSPARCIE" terytorialsi oferują urzędom bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz doradztwo w zakresie zabezpieczenia systemów teleinformatycznych. To zadanie realizują żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Podczas pierwszego w województwie podlaskim szkolenia, poza informatykami, uczestniczyła większość pracowników urzędu gminy. To pokazuje jak bardzo ta tematyka jest istotna z punktu widzenia samorządów lokalnych.

W imieniu Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT oraz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej dziękujemy za gościnność oraz możliwość podzielenia się naszą wiedzą.

                                                                                                    ***

Do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zgłosiło się już sześć urzędów gmin z obszaru objętego stanem wyjątkowym. Kolejna aplikacja jest aktualnie procedowana. Urzędy zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać się drogą mailową na adres: 1pbot.sd(at)ron.mil.pl.

                                                                                                    ***

Od 3 września br. żołnierze WOT prowadzą operację "SILNE WSPARCIE" w województwach podlaskim i lubelskim. Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej obejmują swoim wsparciem mieszkańców 115 miejscowości objętych stanem wyjątkowym.


kpt. Łukasz Wilczewski
Oficer prasowy 1PBOT

powiązane informacje

CyberWOT na ćwiczeniach NATO Locked Shields
Cyber,  Szkolenia i ćwiczenia,  Kooperacja,  Międzynarodowe 
Szkolenie Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT z ECSC
Cyber,  Szkolenia i ćwiczenia 
Żołnierze CyberWOT w drużynie NCBC-DKWOC na Locked Shields 2022
Cyber,  Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe