Terytorialsi na MSPO

 

Już po raz piąty Wojska Obrony Terytorialnej wystawiają swoje stoisko na kieleckim salonie przemysłu obronnego. W tym roku myślą przewodnią targów jaki i stoiska WOT jest hasło WYTRWAĆ – OPANOWAĆ – POKONAĆ. Zapraszamy do odwiedzenia nas na stanowisku A7 w przestrzeni wystawienniczej sił zbrojnych.

Od 7 do 10 września na naszym stoisku spotkasz żołnierzy Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą i zaprezentują uzbrojenie oraz wyposażenie używane na co dzień w trakcie szkoleń oraz podczas działań przeciwkryzysowych. Nie zabraknie również najnowszego uzbrojenia używanego w WOT, między innymi zobaczyć będzie można Warmate 1, ppk. JAVELIN, moździerz LMP – 2017, hełm kompozytowy HP-05, gogle noktowizyjne MU 3 ADM czy karabinek MSBS GROT C 16 FB A2.

Nowoczesny sprzęt dla wojska stanowi nową jakość w jego uzbrojeniu i wyposażeniu. Nowo tworzone i reaktywowane jednostki, a także rozwijające się Wojska Obrony Terytorialnej w połączeniu ze stabilnym finansowaniem otwierają nowy rozdział w obszarze modernizacji, rozdział który piszemy wspólnie.” – podkreślił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej w liście przewodnim do tegorocznych targów.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 29 lat, we wrześniu, staje się miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Ostatnia edycja, która odbyła się w czasie pandemii COVID-19 udowodniła, że spotkanie w Targach Kielce nawet w momencie kryzysu jest ważne i potrzebne.

Zapraszamy do obejrzenia sprzętu WOT i rozmowy z naszymi żołnierzami, którzy chętnie opowiedzą o specyfice służby i swoich doświadczeniach. Na punkcie będzie można spotkać żołnierzy-rekruterów, którzy streszczą jakie warunki należy spełnić, by zostać Terytorialsem i pomogą w przejściu całej procedury prowadzącej wprost do wojskowych koszar. 

Znajdziecie nas na stanowisku A7 (hala A).

Więcej informacji o targach:
https://www.targikielce.pl/mspo
https://www.facebook.com/WYSTAWA-SI%C5%81-ZBROJNYCH-111506382878694/

Zespół prasowy WOT

powiązane informacje

6-lecie WOT w Rzeszowie
Tradycja,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Sprzęt i uzbrojenie 
Strzelanie “na nowo” - PSBS wchodzi do WOT
Szkolenia i ćwiczenia,  Sprzęt i uzbrojenie 
M72 strzeliło po raz pierwszy
Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie,  Innowacje 
Terytorialsi na MSPO
Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi