Żołnierz WOT sędzią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
19.07.2021

Żołnierz WOT sędzią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

 

st. chor. szt. Jacek Zawadzki - żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej sędzią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Ciężka praca, wytrwałość i dążenie do realizacji marzeń jest najlepszą receptą na sukces. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest st. chor. szt. Jacek Zawadzki. Na co dzień żołnierz zawodowy 8 K-PBOT, skromna osoba, która nie opowiada o swojej bogatej karierze sportowej. A opowiadać jest o czym, sukcesami mógłby obdzielić kilku innych sportowców.

Od zawsze związany z wojskiem, podnoszenie ciężarów trenował wiele lat w Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie kariery sportowej zdobywał medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Od 1997 jest sędzią. Również w tej dziedzinie ustawicznie się rozwija i osiąga kolejne cele. W 2002 roku został sędzią miedzynarodowym II kategorii, a od 2008 roku jest sędzią pierwszej kategorii. Do tej pory oceniał zawodników na około 30 imprezach rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Jest sędzią klasy międzynarodowej IWF.

Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery arbitra miał być wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w ubiegłym roku. Plany pokrzyżowała pandemia. Pan chorąży udowodnił po raz kolejny, że ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca. Igrzyska zostały przesunięte o rok, a on dopiął swego. Dziś wylatuje do Japonii, gdzie będzie sędzią zawodów w podnoszeniu ciężarów na zawodach, które są marzeniem i ukoronowaniem wysiłków każdego sportowca. Igrzyska Olimpijskie czekają na naszego żołnierza! Po zameldowaniu się w Tokio dowie się jaką sędziowską rolę przyjdzie mu pełnić. Może zostać członkiem jury, trójki sędziowskiej, marshallem, sędzią technicznym lub timekeeperem. Takie decyzje są ogłaszane tuż przed rozpoczęciem zawodów.

Zmagania w podnoszeniu ciężarów podczas tegorocznych IO potrwają od 23 lipca do 5 sierpnia.

 

 

por. Paweł BANASIAK
Oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT

powiązane informacje

Mistrzostwa WOT w Biegach na Orientację
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Wielkopolska „Dwunastka” wyróżniona podczas Tactical Prison Rescue
Medyczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa 
Terytorialsi medalistami Ćwierćmaratonu Komandosa
Rywalizacja sportowa 
Święto sportu w WOT
Rywalizacja sportowa