Terytorialsi zdobyli Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu
23.06.2021

Drużyna Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” w miniony weekend (18-20 maja br.) wywalczyła Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski i z zagranicy. Żołnierze WOT zdeklasowali przeciwników zdobywając 37 medali, w tym 15 złotych i 12 srebrnych.

Rywalizacja toczyła się w trzech formułach – pointfighting, kick-light i K-1, z podziałem na wagi i dwie kategorie wiekowe, a walki rozgrywane były na planszy i na ringu. W sobotę odbyły się pojedynki eliminacyjne i pierwsze finały. Ostatnie komplety medali rozdane zostały w niedzielę. O medale i puchary stanęli do walki strażacy, policjanci oraz żołnierze. W rywalizacji drużynowej zwyciężył zespół DWOT WOJOWNIK NIEZŁOMY wyprzedzając drugich na podium żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i zajmujących 3 miejsce żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Do zawodów przystąpiło 20 Terytorialsów, którzy wywalczyli 37 medali. Niektórym z naszych zawodników udało się wywalczyć kilka medali w różnych kategoriach. Z medalami powrócili:

• szer. Martyna Caruk (K1 Rules / Senior [k] / +70kg - srebrny medal; kick-light / Senior [k] / +70kg – srebrny medal, point-fighting / Senior [k] / +70kg – złoty medal; point-fighting / Senior [k] / -65kg – złoty medal);
  • szer. Marcin Majewski (K1 Rules / Senior [m] / -67kg – srebrny medal; kick-light / Senior [m] / -69kg – złoty medal);
  • szer. Szymon Karolczyk (K1 Rules / Senior [m] / -75kg – złoty medal);
  • szer. Olaf Sobotka (K1 Rules / Senior [m] / -81kg -brązowy medal);
  • kapr. Weronika Michalska (K1 Rules / Senior [k] / 70 kg – srebrny medal; kick-light / Senior [k] / -70kg – brązowy medal, kick-light / Senior [k] / -70kg – brązowy medal);
  • szer. Adrian Zwierzchowski(point-fighting / Senior [m] / -79kg – brązowy medal);
  • szer. Sara Jóźwiak (kick-light / Senior [k] / -65kg, złoty medal; point-fighting / Senior [k] / -65kg – srebrny medal, K1 Rules / Senior [k] / -65kg – złoty medal);
  • szer. Małgorzat Ciesielska (kick-light / Senior [k] / -65kg, brązowy medal; point-fighting / Senior [k] / -70kg – złoty medal);
  • st. szer. Agnieszka Stępniewska (kick-light / Senior [k] / -60kg - brązowy medal; point-fighting / Senior [k] / -60kg – srebrny medal);
  • szer. Anna Mieszkowska (kick-light / Senior [k] / -55kg -złoty medal; point-fighting / Senior [k] / -55kg – złoty medal; K1 Rules / Senior [k] / -52kg – złoty medal);
  • szer. Paweł Kiełbus (point-fighting / Senior [m] / -89kg – złoty medal, point-fighting / Senior [m] / -84kg – srebrny medal).

Gratulujemy zawodnikom, którzy zdobyli medale oraz ich trenerom, którzy przyczynili się do ich sukcesu. W przygotowywaniu do zawodów swój nieoceniony wkład mieli m.in.: szer. Piotr Nasulewicz - trener kadry narodowej kickboxingu, ppłk rezerwy Piotr Luczek - trener boksu oraz szer. Paweł Jóźwiak trenujący zawodników MMA.

Projekt „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” został zainicjowany w czerwcu 2020 roku i ma na celu wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom. Podczas zgrupowań reprezentacji wszystkich brygad OT doskonalą swoje umiejętności z zakresu kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów. Pomysłodawcą projektu WOJOWNIK NIEZŁOMNY jest ppłk Marek GROBEL z Pionu Szkolenia Dowództwa WOT.