Terytorials zwycięzcą Silesia Marathon 2020
 
Szer. Andrzej Rogiewicz - żołnierz Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu, zajął pierwsze miejsce w tegorocznym Silesia Marathon. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, pokonał w najkrótszym czasie 42-kilometrową trasę. Był najlepszy z 1200 biegaczy, którzy wzięli udział w 12. edycji Silesia Marathon.
 
Trasa maratonu wiodła przez cztery śląskie miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Start i meta znajdowały się na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym (Stadionie Śląskim). Ze względu na panującą epidemię biegacze startowali w 250-osobowych grupach uzależnionych od deklarowanych czasów przebiegnięcia tej trasy. Wszystko po to, aby jak najbardziej ograniczyć kontakt pomiędzy startującymi osobami. 
 
Początek trasy był wyjątkowo ciężki: tuż przed startem ulewny deszcz sprawił, że Andrzej aby wygrać musiał zmienić taktykę. Z pomocą przyszedł jego trener - st. chor. szt. mar. Klaudiusz Walendziak (także służący w Centrum Szkolenia WOT), który doradził mu przebiegnięcie trasy z podziałem na 3 etapy. Dobra forma biegacza i wdrożenie nowego planu sprawiły, że już po 15 kilometrze udało mu się zdobyć znaczną przewagę nad innymi zawodnikami. Pomimo trudnych warunków dobiegł pierwszy na metę kończąc maraton z czasem 2:27.
 
 

Sumita Morzyńska
Rzecznik prasowy Centrum Szkolenia WOT

Załączniki

powiązane informacje

Jesteśmy wicemistrzami Wojska Polskiego w siatkówce.
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
"East Bullet Holes" – STRZAŁ NA MEDAL
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa 
Terytorialsi zwycięzcami zawodów użyteczno-bojowych na Węgrzech
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Rywalizacja sportowa 
#WOTgames już za nami. Dziękujemy za wspólną zabawę
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia