Terytorialsi na MSPO 2020

 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to jedyna tegoroczna impreza wystawiennicza branży obronnej w Europie, na której nie mogło zabraknąć Terytorialsów. Wystawa Wojsk Obrony Terytorialnej przedstawia służbę żołnierzy, wyposażenie, sprzęt oraz uzbrojenie wykorzystywane w szkoleniach i działaniach przeciwkryzysowych.  

Tegoroczna wystawa Terytorialsów prezentuje służbę WOT w oparciu o Zespół Działań Szkoleniowych i Bojowych oraz Zespół Działań Covid-19. Na naszym stoisku spotkasz żołnierzy Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą i zaprezentują uzbrojenie oraz wyposażenie używane na co dzień w trakcie szkoleń. Również nie zabraknie najnowszego polskiego uzbrojenia używanego w WOT, między innymi karabinka MSBS GROT, pistoletu VIS 100 czy też moździerza LMP-2017. Odwiedzający nasze stoisko również będą mogli poznać sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy w trakcie działań przeciwkryzysowych.

Innowacyjnym rozwiązaniem prezentowanym przez WOT w trakcie MSPO jest Przenośny Moduł Zasilania Lekkiej Piechoty, który został skonstruowany przez żołnierza 13 ŚBOT.  Sam konstruktor mł. chor. Artur NATKAŃSKI zdradzi tajniki jego innowacyjnego urządzenia.

Zainteresowani służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej, odwiedzając nasze stoisko na MSPO, mogą złożyć akces u rekrutra Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego. Nasz rekruter z przyjemnością odpowie na pytania dotyczące służby, a tym którzy się jeszcze wahają pomoże rozwiać wątpliwości.

Tegoroczne stoisko zostało przygotowane przez żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zapraszamy do rozmowy z naszymi żołnierzami, którzy chętnie opowiedzą o specyfice służby i swoich doświadczeniach.

Serdecznie zapraszamy na stoisko nr A19 

Informację o targach znajdziesz :

https://www.targikielce.pl/mspo

https://www.facebook.com/WYSTAWA-SI%C5%81-ZBROJNYCH-111506382878694/

 

 

Daniel WOŚ
Rzecznik Prasowy 10 Świętokrzyskiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Terytorialsi w gOTowości do energetycznego wsparcia administracji publicznej
Porozumienia,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Lokalne,  Sprzęt i uzbrojenie,  Innowacje,  Szkolenie w SRO 
Wojsko gOTowe na kobiety
Kadrowe,  Społeczne,  Innowacje 
Rusza Aktywna Rezerwa w WOT
Życzenia,  Szkolenia i ćwiczenia,  Innowacje 
Uproszczenie naboru do WOT
Zaciąg,  Innowacje