Zapowiedź: Kolejni Terytorialsi złożą uroczystą przysięgę wojskową
7.08.2020

Zapowiedź: Kolejni Terytorialsi złożą uroczystą przysięgę wojskową

 

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…” – słowa te w nadchodzący weekend wypowie blisko 130 ochotników, którzy zakończyli 16-dniowe szkolenie podstawowe. Przysięgi wojskowe odbędą się w 7. Pomorskiej Brygadzie OT w Słupsku oraz w 12. Wielkopolskiej Brygadzie OT w Lesznie. Z uwagi na zwiększony reżim sanitarny, uroczystość odbędzie się bez udziału gości.

 

8 sierpnia, godz. 10:00

SŁUPSK

W dniu 8 sierpnia br. o godzinie 10:00 na terenie Brygady Obrony Wybrzeża, przy ul. Bohaterów Westerplatte 44 w Słupsku rozpocznie się kolejna, uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tego dnia 41 ochotników dołączy do grona żołnierzy Wojska Polskiego. Są to osoby, które nigdy wcześniej nie były w wojsku i właśnie zakończyły szesnastodniowe szkolenie podstawowe. Żołnierze ci pochodzą z różnych miejscowości województwa pomorskiego. Po zakończeniu szkolenia zostaną wcieleni do pododdziałów w Słupsku, Malborku, Gdańsku i Gdyni Babie-Doły

 

9 sierpnia, godz. 10:00

LESZNO

Uroczysta przysięga wielkopolskich Terytorialsów odbędzie się w niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 10:00 na terenie 125 batalionu lekkiej piechoty przy ul. Racławickiej 1 w Lesznie. Będzie to 13 przysięga w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 86 ochotników, w tym 16 kobiet. Są w śród nich lekarz-okulista, siatkarz, listonosz, kucharz, trener personalny, mechanik. Do grona żołnierzy OT dołączy również dziewczyna, której ojciec i brat służą już w WOT.

 

Zespół Prasowy 
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

powiązane informacje

Weekend pełen uroczystych wydarzeń- zapowiedź
Przysięgi,  Wydarzenia 
Kolejne cztery brygady rosną w siłę
Przysięgi,  Wydarzenia