Zaprzysiężono kolejnych Terytorialsów w Małopolsce
29.06.2020

Zaprzysiężono kolejnych Terytorialsów w Małopolsce

 

W sobotę 27 czerwca w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzieli kolejni żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) im. gen. Leopolda OKULICKIEGO.

 

Złożenie uroczystej przysięgi wojskowej to niezwykła chwila zarówno dla żołnierzy jak i ich bliskich. Była to ósma przysięga od momentu sformowania Brygady. Nałożone obostrzenia epidemiczne spowodowały, że tym razem przysięga była zamknięta dla gości. Aby to częściowo zrekompensować wydarzenie transmitowano „na żywo” w Internecie: https://bit.ly/3ijxOpp

- To pierwszy taki przypadek, gdzie najbliżsi żołnierzy składających przysięgę nie mogli towarzyszyć swoim „bohaterom”. Dlatego też oprócz relacji internetowej zapewniliśmy profesjonalną obsługę fotograficzną z 11 MBOT oraz studio fotograficzne ściśle współpracujące z Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej, aby móc wręczyć żołnierzom pamiątkę najwyższej jakości - mówi Dowódca Brygady płk Krzysztof GONCERZ. – To wyjątkowo „gorący” czas dla nas. Działamy na kilku frontach. Walczymy z koronawirusem, szkolimy naszych terytorialsów, pomagamy usuwać skutki zalań i podtopień na terenie województwa małopolskiego – dodaje.

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.
Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

mjr Bartosz KUBAL
Oficer prasowy
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Załączniki

powiązane informacje

Nadchodzące przysięgi - zapowiedź
Przysięgi,  Wydarzenia