Służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej
18.10.2019

Służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej

 

W nadchodzący weekend ponad 100 kolejnych ochotników wypowie słowa roty – uroczystej przysięgi wojskowej. W sobotę  19 października br. przysięgę złożą Terytorialsi z województwa kujawsko-pomorskiego, w niedzielę 20 października br. przysięgać będą żołnierze z Warmii i Mazur oraz Ziemi Świętokrzyskiej.

Zapraszamy do udziału i relacjonowania tych ważnych dla nas chwil.

 

Złożenie przysięgi wojskowej to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. Wypowiadając słowa roty żołnierz zobowiązuje się służyć wiernie Ojczyźnie, od tego momentu jest odpowiedzialny za  swoich najbliższych, sąsiadów oraz  za całą społeczność. Staje się gwarantem stojącym na straży bezpieczeństwa. W nadchodzący weekend takie zobowiązanie podejmie ponad 100 ochotników. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla składających przysięgę, jak i ich rodzin oraz najbliższych. Przysięgi odbędą się w Toruniu, Braniewie i Kielcach.

19 października 2019 r. 

TORUŃ

Już po raz kolejny w tym roku, ochotnicy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” złożą przysięgę wojskową. Spośród wypowiadających słowa roty przysięgi, dużą część stanowią osoby młode do 30 roku życia. Wśród nich są ludzie wykonujący różne profesje m.in.: kierowca, alpinista, elektryk, cukiernik oraz handlowiec. Przysięga odbędzie w Toruniu, ul. Piastowska 2-8 o godz. 10:00.

KIELCE

W Kielcach na Placu Józefa Piłsudskiego zaprzysiężonych zostanie ponad 40 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady OT im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt”. Wśród wypowiadających słowa przysięgi są m.in.: krawiec, pszczelarz, ratownik medyczny, konwojent oraz uczniowie i studenci.  Przysięga odbędzie się o godz. 12:00.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi Pan Daniel WOŚ, tel.: 792 186 461

BRANIEWO

W nadchodzącą niedzielę żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. „Szczerbiec” złożą przysięgę w Braniewie, ul. Sikorskiego 41.  Przysięga odbędzie się o godz. 11:00.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi Monika JABŁOŃSKA-BUDER, tel.: 727 041 416.

ppłk Marek Pietrzak
Rzecznik WOT

Foto: DWOT

powiązane informacje

Kolejne przysięgi Terytorialsów już w ten weekend - zapowiedź
Wydarzenia,  Przysięgi,  Tradycja 
7 Brygad rośnie w siłę - zapowiedź przysiąg
Wydarzenia,  Przysięgi