Nadchodzące przysięgi- zapowiedź

 

W nadchodzący weekend ponad 400 ochotników wypowie słowa roty – uroczystej przysięgi wojskowej. W sobotę 21 września br. przysięgę złożą Terytorialsi z województwa pomorskiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego, w niedzielę 22 września br. przysięgać będą żołnierze z Mazowsza i Podkarpacia.

Zapraszamy do udziału i relacjonowania tych ważnych dla nas chwil.

 

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmie ponad 400 ochotników, którzy wypowiedzą uroczyste słowa roty. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych. Przysięgi odbędą się aż w pięciu lokalizacjach: Malborku, Gliwicach, Kielcach, Sędziszowie Małopolskim oraz Grójcu.

21 września 2019 r.

 

MALBORK

Już po raz czwarty w tym roku, ochotnicy 7 Pomorskiej Brygady OT im. kpt. mar. Adama Dedio złożą przysięgę wojskową. Będzie to już szósta przysięga w historii brygady. Spośród ponad 60 żołnierzy, którzy w sobotnie popołudnie wypowiedzą słowa roty przysięgi, dużą część stanowią studenci uczelni wyższych. Przysięga odbędzie się na terenie 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego o godz. 10:00.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kmdr ppor. Dariusz DEMSKI, tel.: 723 651 371.

KIELCE

W Kielcach na Placu Wolności zaprzysiężonych zostanie blisko 150 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady OT im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt”, 20% z nich stanowią kobiety. Blisko połowa z przysięgających to osoby młode, w wieku do 21 lat. Przysięga odbędzie się o godz. 12:00.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Renata MYCIO, tel.: 609 662 624.

GLIWICE

W nadchodzącą sobotę żołnierze 13 Śląskiej Brygady OT im ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg” złożą przysięgę na terenie 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach. Przysięga odbędzie się o godz. 12:00.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi Monika KRASIŃSKA-LIGEJKA, tel.: 533 717 067.

 

22 września 2019 r.

 

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

W najbliższą niedzielę 22 września o godz. 13.30 na rynku w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się trzecia w tym roku przysięga „Terytorialsów” z 3. Podkarpackiej Brygady OT im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Słowa roty przysięgi wojskowej w obecności rodzin, bliskich, kombatantów oraz mieszkańców Podkarpacia wypowie 105 żołnierzy.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi por. Witold SURA, tel.: 600 819 411.

GRÓJEC

Ponad 70 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT im. rotmistrza Witolda Pileckiego wypowie w najbliższą niedzielę słowa roty. Wśród ślubujących są ludzie wielu zawodów i pasji. Tego dnia dojdzie również do spotkania żołnierzy z Wojewodą Mazowieckim, który to będzie gościł na przysiędze. Przysięga odbędzie się na terenie 1. Ośrodka Radioelektronicznego, o godz. 10:00

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi Aleksandra WIC, tel.: 530 491 672.

ppłk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy

Foto: DWOT

powiązane informacje

Weekend pełen uroczystych wydarzeń- zapowiedź
Przysięgi,  Wydarzenia 
Kolejne cztery brygady rosną w siłę
Przysięgi,  Wydarzenia