Zapowiedź nadchodzących przysiąg

 

W nadchodzący weekend ponad 200 ochotników wypowie słowa roty – uroczystej przysięgi wojskowej. W sobotę 10 sierpnia br., przysięga odbędzie się w 12 Wielkopolskiej Brygadzie OT – w Poznaniu, a w niedziele 11 sierpnia br. Terytorialsi przysięgać będą w 2 Lubelskiej Brygadzie OT, w Puławach.

Są to już kolejne przysięgi realizowane w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

 

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze szczegółami oraz relacjonowania tych szczególnych wydarzeń.

 

PUŁAWY, 11.08

102 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT złoży przysięgę wojskową w Puławach na Placu Chopina. Uroczystość odbędzie się o godz. 16:00. Ponad 30% przysięgających tego dnia stanowią kobiety. Jest to również już druga przysięga w tej brygadzie, która realizowana jest w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, ponad 60% przysięgających to uczniowie. Niedzielna przysięga połączona będzie z promocją na pierwszy stopień podoficerski 49 żołnierzy, którzy ukończyli pierwszą edycję projektu Sonda.  

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Damian STANULA, tel.: 725 880 174.

 

POZNAŃ (Biedrusko) 10.08

W sobotę, w jednostce wojskowej w Biedrusku, odbędzie się już siódma w historii brygady przysięga wojskowa. Słowa roty wypowie 102 żołnierzy 12 WBOT. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00. Wśród ślubujących są ludzie różnych pasji i zawodów m.in. fizjoterapeuta, entomolog oraz tatuażystka.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi ppor. Anna JASIŃSKA, tel.: 514 791 310.

Fot.: DWOT

Biuro Prasowe
DWOT

powiązane informacje

Zapowiedź: Blisko 380 Terytorialsów złoży przysięgę w ten weekend
Przysięgi,  Lokalne,  Wydarzenia 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Weekend 13 przysiąg wojskowych w WOT
Akredytacje,  Przysięgi,  Wydarzenia 
Podlascy Terytorialsi zaprzysiężeni w Kolnie
Przysięgi,  Wydarzenia